• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
„Dom z papieru. Dziennik profesora” Ivana Tapii i Montse Linde
#1
[Obrazek: fb.jpg]


Dla wszystkich, którzy tęsknią za serialem, mam małą polecajkę - książka „Dom z papieru. Dziennik profesora” Ivana Tapii i Montse Linde wydana nakładem wydawnictwa PASCAL.

To coś, czego nie zobaczycie w serialu!
W książce poznajemy nowego bohatera, który w serialu się nie pojawia – czyli Jero Lamarky, dawnego przyjaciela Profesora. W dzieciństwie wspólnie spędzili wiele miesięcy w szpitalu Świętego Jana Bożego w San Sebastián. Gdy Jero przeżywał ciężkie chwile, Sergio, który już wtedy wyróżniał się błyskotliwym intelektem, wymyślał gry, by zająć umysł przyjaciela. Czasem z kolei oczy Sergia zasnuwała mgła – a wtedy Jero pokazywał mu, jak składać figurki origami.
Minął już jakiś czas od napadu na Mennicę Narodową a my poznajemy Jero, kiedy właśnie kończy sprzątać warsztat motocyklowy, który jest zmuszony definitywnie zamknąć. Nieoczekiwanie otrzymuje przesyłkę. W środku znajduje list bez podpisu, notes, zamkniętą na kłódkę puszkę, zdjęcie maski Dalego i czerwonego ptaszka z papieru. Gdzieś tam Profesor schował dla niego nową szansę – część łupu z napadu na Mennicę Narodową. Jero musi tylko odczytać ślady, które do niego prowadzą.
W listopadzie tego roku pojawiła się nowa wersja książki poszerzona o nowe zagadki. Teraz każdy może sprawdzić, czy nadaje się na nowego członka gangu Wink

Książka dostępna w salonach Empik - https://www.empik.com/dom-z-papieru-esca...,ksiazka-p

[Obrazek: okladka.jpg]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości